کاسترد ، دسری پر کالری و بدون چربی

کاسترد

کارشناسان تغذیه، همواره توصیه و سفارش کرده اند که در ماه مبارک رمضان حتی الامکان به جای استفاده از مواد غذایی چرب و سرخ شده از خوراکی ها و غذاهایی با کالری مناسب و بدون روغن در وعده های سحر و افطار استفاده شود.
دسر کاسترد، دسری سالم مقوی و بسیار خوشمزه و مناسب سفره های افطار است. هم چنین کاسترد به عنوان یک میان وعده عالی برای افراد به حساب می آید. روشپخت کاسترد بسیار سریع و راحت می باشد.

 

مواد لازم جهت تهیه کاسترد برای شش نفر :

  • تخم مرغ زده شده   ۳ عدد
  • شکر    ۱/۴ فنجان
  • شیر   ۲ فنجان
  • عصاره وانیل   ۱ قاشق چای خوری
  • نمک   ۱/۴ قاشق چای خوری

 

مراحل تهیه کاسترد:

  1. ابتدا در یک کاسه تخم مرغ های زده شده، شکر و نمک را با هم مخلوط کرده و آن را تا جایی که به خوبی و کاملا یک دست شود می زنیم.
  2. پس از آن مواد را با شیر  و وانیل ترکیب کرده و به آرامی به هم می زنیم.
  3. مخلوط به دست آمده را در قالب های کاسترد و یک نفره می ریزیم و در سینی فر به عمق حدود ۲/۵ سانتی متر آب جوش می ریزیم و قالب ها را در سینی قرار می دهیم. سینی را در فر از قبل گرم شده با دمای ۱۷۵ درجه سانتی گراد به مدت ۴۰ تا ۵۰ دقیقه قرار می دهیم، تا زمانی که نوک یک چاقوی فرو برده در مواد تمیز بیرون بیاید.
  4. در نهایت آن را می توان با پودر جوز هندی یا پودر دارچین تزئین کرد. کاسترد لذیذ و مقوی شما آماده است. می توانید آن را گرم میل کرده یا در ظروف نگهداری غذا داخل یخچال نگهداری کنید و سرد میل کنید.

کاسترد آماده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *